Kluczowa strefa cenowa na ropie naftowej

0
163

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3,25 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 63,10 USD. Po tym fakcie na rynku ropy naftowej pojawił się dość silny popyt. Kurs WTI zaliczył wzrostową drugą połowę ubiegłego tygodnia i wyznaczył maksima po cenie 66,40 USD.

Kluczowa strefa cenowa na ropie naftowej

WTI M30

źródło: xStation

Kluczowy moment

Na otwarciu tygodnia pojawia się dynamiczna przecena na wykresie ropy naftowej. Kurs czarnego złota osiąga obecnie pułap technicznego wsparcia po cenie 64,40 USD. Wskazana strefa popytowa opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Kluczowy jest tutaj swing wzrostowy, na którym opieramy bieżącą analizę techniczną.

Poprzedni artykułMożliwy retest na SP500. 161,8% fibo wyznacza kierunek na Bitcoinie
Następny artykułCzekamy na sygnał kupna dla Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.