Czekamy na sygnał kupna dla Ethereum

0
301

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która kształtowana była w pierwszym tygodniu marca. Kolejne sesje upłynęły pod znakiem przewagi kupujących, która zakończyła się wyznaczeniem szczytu po cenie 1 935 dolarów.

Czekamy na sygnał kupna dla Ethereum

ETHUSD H4

źródło: xStation

Strefa popytowa

Wykorzystując wspomnianą korektę spadkową, wyznaczamy najbliższe wsparcie dla notowań Ethereum. Dokonujemy pomiaru jej rozpiętości za pomocą narzędzia FE100. W ten sposób uzyskujemy scenariusz ze strefą popytową po cenie 1 725 – 1 735 dolarów za ETH. Dodatkowe potwierdzenie stanowi tutaj mierzenie Fibonacciego 38,2%. Elementem utrudniającym rozegranie układu jest wcześniejsza ilość testów wskazanej strefy.

Poprzedni artykułKluczowa strefa cenowa na ropie naftowej
Następny artykułPoranny scenariusz na rynku złota
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.