Poranny scenariusz na rynku złota

0
186

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 38 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 1 700 dolarów. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych pojawił się znaczny popyt. Cena złota odbiła się od okrągłej bariery popytowej i zaliczyła dynamiczne zamkniecie ubiegłego tygodnia.

Poranny scenariusz na rynku złota

GOLD M30

źródło: xStation

Strefa popytowa

Przed otwarciem wtorkowej sesji europejskiej cena złota obrała kierunek południowy. Lokalnym oporem okazuje się być poziom cenowy 1 737 dolarów za uncję. W ramach kształtującej się korekty spadkowej, szukamy targetu dla sprzedających. Pierwszym poziomem wsparcia jest kurs 1 723 dolarów za uncję złota. Tam też znajdują się ostatnie dołki, które potwierdzone są przez wewnętrzne mierzenie 38,2% fibo.

Poprzedni artykułCzekamy na sygnał kupna dla Ethereum
Następny artykułLokalny sygnał sprzedaży na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.