Lokalny sygnał sprzedaży na Bitcoinie?

0
147

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania BTCUSD ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 750 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego swingu spadkowego. Cena schodzi poniżej 60 000 dolarów, a wyprzedaż przyspiesza. Na otwarciu dzisiejszej sesji azjatyckiej ukształtowane zostało lokalne low po cenie 53 000 dolarów.

Lokalny sygnał sprzedaży na Bitcoinie?

BITCOIN M30

źródło: xStation

Strefa podażowa

Wejście na rynek kapitału europejskiego podbija wycenę lidera branży kryptograficznej. Kurs BTCUSD zaczyna przekraczać poziom cenowy 55 000 dolarów i zbliża się do strefy podażowej. Schemat z poziomem oporu bazuje na scenariuszu korekty pędzącej AB=CD. W tym przypadku interesuje nas strefa cenowa 55 400 dolarów.

Poprzedni artykułPoranny scenariusz na rynku złota
Następny artykułOstatni bastion Fibonacciego na dolarze. Piąta fala na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.