Kluczowa strefa podażowa na USDJPY

0
696

Nowy rok zapoczątkował zmianę trendu na jednej z głównych par walutowych – USDJPY. Wzrosty nie są jednak zbyt dynamiczne co potwierdza fakt, iż przez blisko 1,5 miesiąca rynek pokonał zaledwie 500 pipsów na północ. Wartość ta jest jednak w dużej mierzenie zawyżona przez silny crash na przełomie 2 i 3 stycznia, a pomijając ten fakt kurs USDJPY porusza się niemal w trendzie bocznym.

Na horyzoncie pojawia się silna strefa podażowa w postaci clustra mierzeń 61,8% + 161,8%, a więc małe i duże “Phi”. Poziom potwierdza biegunowość po okrągłym kursie 111,00.

Kluczowa strefa podażowa na USDJPY

USDJPY H4

źródło: xStation

W przypadku korekty spadkowej ze wspomnianej oporu lub obecnego szczytu, mamy przygotowany scenariusz OneToOne z założeniem kontynuacji wzrostów. Dolne podstawa overbalance może znaleźć się w okolicy lokalnej linii trendu, a więc obecnie 109,00. Traktujemy ją jednak tylko poglądowo lub jako element potwierdzający główne założenia.


Kluczowa strefa podażowa na USDJPY
5 (100%) 4
Poprzedni artykułMyśl dnia…
Następny artykułNarzędzia do tradingu na rynku FOREX&KRYPTO
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.