Kluczowe momenty piątkowej sesji na DAXie

0
203

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 330 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 450 punktów. Kolejne sesje upłynęły jednak pod wyraźną dominacją kupujących. Rynek DAX-a na fali wzrostowej wyznaczył lokalne high po cenie 15 790 punktów.

Kluczowe momenty piątkowej sesji na DAXie

DAX H1

źródło: xStation

Strefa popytowa

Popołudnie otwieramy od okazji transakcyjnej na wykresie 1-godzinowym. Notowania testują strefę popytową na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy 15 580 punktów.

Obecnie widzimy, że rynek kreuje piąta z rzędu spadkową formację świecową, co zwiększa również prawdopodobieństwo zakończenia tej serii. właśnie na technicznym wsparciu. Obecnie warto poczekać do zamknięcia budowanej godzinówki.

Poprzedni artykułNajbliższy target dla Bitcoina
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Budowa statystycznej przewagi na rynku FOREX – podejście matematyczne
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.