Najbliższy target dla Bitcoina

0
216

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 100 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 43 300 USD. Po tym fakcie pojawiło się odreagowanie na północ. Rynek objął kierunek wzrostowy, który kontynuował przez kolejne cztery sesje.

Najbliższy target dla Bitcoina

BTCUSD H1

źródło: xStation

Strefa popytowa

Obecnie obserwujemy korektę spadkową, która budowana jest od wczorajszego poranka. Kurs Bitcoina powinien celować w poziom mierzenia Fibonacciego 38,2%. Tam też znajduje się najbliższe wsparcie po kursie 46 500 dolarów. Przy utrzymaniu dość przyzwoitej dynamik rynkowej, wskazany scenariusz powinien został wypełniony w bieżącym tygodniu.

Poprzedni artykułoRGR na Japończyku. Możliwy retest na Bitcoinie
Następny artykułKluczowe momenty piątkowej sesji na DAXie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.