Kluczowy opór na Ripple – Czy to okazja do sprzedaży?

0
286

Swing spadkowy

Na przełomie kwietnia i maja wycena XRPUSD osiągnęła poziom cenowy 0,23 USD. Był to początek swingu spadkowego, na którym bazuje poniższa analiza techniczna. Dołek wyznaczony na zakończenie fali spadkowej osiągnął pułap cenowy 0,165 USD. Potwierdza to dość sporą zmienność na rynku kryptowalut, która w ostatnim czasie mocno faluje. Warto jednak pamiętać o możliwości do handlu na kryptowalutach, gdzie okresami trendy osiągają ogromne rozmiary. Opłacalne jest więc wyszukiwanie okazji techniczny w momentach, gdy kurs porusza się dynamiczny sposób.

Kluczowy opór na Ripple   Czy to okazja do sprzedaży?


XRPUSD H4

źródło: xStation

Wybicie górą?

Lipiec przynosi silne odreagowanie na wykresie Ripple. Notowania zaliczają kilka wzrostowych sesji, które podprowadzają rynek do silnej strefy oporowej 0,206 – 0,207 USD. Jest to poziom, który oparty jest na kluczowym współczynniku Fibonacciego 61,8% oraz potwierdzony horyzontalną strefą ZZB. Dzisiejsza świeca sesyjna ponownie podprowadza wycenę XRPUSD do przedstawianej strefy podażowej. Retest może okazać się okazją do kolejnego shorta na tym rynku, jednak w ramach korelacji warto śledzić też ETH oraz BTC.

Poprzedni artykułTrading wakacyjny z wykorzystaniem FIBO
Następny artykułDlaczego techniki Fibonacciego dają przewagę na rynku FOREX?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.