Kluczowy popyt na Ethereum – Czy to okazja?

0
384

Panika

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty ETH na szerokim interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Sam początek wykresu obejmuje maksimum cenowe, które stanowi najwyższy pułap od lipca 2018 roku. W ujęciu dolarowym był to poziom cenowy 485 dolarów za ETH. Wrzesień rozpoczął się jednak od silnej wyprzedaży, która doprowadziła dynamicznej przeceny o ponad 35%.

Kluczowy popyt na Ethereum   Czy to okazja?


ETHUSD H4

źródło: xStation

Target wzrostowy

W ostatnich dniach istotnym faktem było wybicie górą strefy cenowej 370 dolarów. Przez mniej więcej 2-3 sesje notowania konsolidowały poniżej wspomnianego oporu lokalnego. Otwarcie nowego tygodnia przyniosło dość dynamiczne rozstrzygniecie. Otwiera to w jakimś stopniu głęboki scenariusz wzrostowy, który wyznaczony jest na układzie harmonicznym XABCD. Z uwagi na dość wczesną jeszcze fazę realizacji, zakładamy dwa poziomy realizacji, a mianowicie 78,6% fibo oraz 88,6% fibo. Są to odpowiednio poziomy cenowe 445 USD oraz 465 USD. Patrząc na ujęcie bardziej lokalne, możemy wyznaczyć strefę popytową po cenie 355 dolarów, która opiera się na mierzeniu FE100.

Poprzedni artykułSpadające zainteresowanie euro – Jak to wykorzystać?
Następny artykułUkład harmoniczny na amerykańskim indeksie. Czy Bitcoin wytrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.