Spadające zainteresowanie euro – Jak to wykorzystać?

0
277

Mocne zamknięcie

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego minimum, które ukształtowane zostało na poziomie cenowym 1,1610. Był to jednocześnie moment zwrotny dla wyceny głównej pary walutowej. Ostatni tydzień września przyniósł wyraźne osłabienie amerykańskiej waluty. Zapoczątkowało to obecny trend wzrostowy, który kontynuowany jest w październiku.

Spadające zainteresowanie euro   Jak to wykorzystać?


EURUSD H1

źródło: xStation

Target spadkowy

Obecny tydzień rozpoczął się od niedużej luki spadkowej, która została dość szybko domknięta. Mogło to jednak w pewnym stopniu zmienić układ sił na tym rynku. Widoczny jest wzrost popytu na USD oraz słabnące zainteresowanie europejską walutą. Pozwala to wyznaczyć scenariusz korekcyjny oparty na mierzeniu FE100. Celujemy tutaj w poziom cenowy (1,1754), który potwierdzony jest współczynnikiem wewnętrznym 38,2% fibo.

Poprzedni artykułGeometria Fibonacciego jako wiodący nurt Analizy Technicznej
Następny artykułKluczowy popyt na Ethereum – Czy to okazja?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.