Kolejna korekta pędząca na niemieckim indeksie

0
730

Rynek przetestował dziś maksima z ubiegłego piątku na poziomie 11300 punktów. Tam też pojawiała się duża podaż, która przed otwarciem sesji w Stanach Zjednoczonych znosi kurs o około 200 pkt poniżej. Są to okolice strefy wsparcia 11070 punktów, wynikającej z korekty pędzącej AB=CD. Z podobnym schematem mieliśmy styczność na przełomie roku 2018/2019, gdzie zapoczątkowany został obecny trend wzrostowy.

Kolejna korekta pędząca na niemieckim indeksie

DAX H1

źródło: xStation

Decydujące dla tego układu, powinno być otwarcie rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych. DAX jako rynek podrzędny dla amerykańskiego S&P500, będzie uzależniony od nastrojów za oceanem. Rozegranie korekty pędzącej wpisuje się również w scenariusz częstych zwrotów po otwarciu sesji w USA, kiedy to nowy kapitał rozgrywa zupełnie inne scenariusze.


Poprzedni artykułLiczby Fibonacciego na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułMyśl dnia…
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.