Kolejna okazja na kupno funta brytyjskiego?

0
94

Dominacja funta

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURGBP na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 70 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 0,8717. Po tym fakcie to strona podażowa zaczęła dominować na wykresie EURGBP. Brytyjski funt wyraźnie zyskiwał na wartości na pierwszej sesji majowej.

Kolejna okazja na kupno funta brytyjskiego?

EURGBP M30

źródło: xStation

Target wzrostowy

Wtorkowe popołudnie przynosi dynamiczną zmianę tendencji rynkowej. Para walutowa EURGBP odbija się od lokalnego wsparcia po cenie 0,8647. Obecnie obserwujemy sekwencję białych świec popytowych, które zbliżają się do strefy oporu 0,8690. Wskazany poziom podażowy opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8% oraz wyraźnej biegunowości.

Poprzedni artykułMarkowanie ceny na dolarze. Ostatnia fala wzrostowa na Bitcoinie?
Następny artykułAtrakcyjne poziomy na rynku Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.