Atrakcyjne poziomy na rynku Bitcoina

0
150

Pomiar ostatniej fali

Poniższy wykres przedstawia notowania Bitcoina na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 650 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zakończenia korekty spadkowej w okolicy 52 000 USD. Na podstawie pomiaru ostatniej fali wzrostowej, budować będziemy obecny scenariusz techniczny.

Atrakcyjne poziomy na rynku Bitcoina

BTCUSD H1

źródło: xStation

Target spadkowy

Poniedziałek zapoczątkował dość dynamiczną wyprzedaż na rynku Bitcoina. Rynek odbił się od poziomu cenowego 58 500 dolarów. Spadki docierają do technicznej strefy popytowej, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Po godzinie 16 pojawia się typowa formacja podwójnego dna, która może być elementem potwierdzającym wyznaczone wsparcie.

Poprzedni artykułKolejna okazja na kupno funta brytyjskiego?
Następny artykułPrzed nami sygnał na Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.