Przed nami sygnał na Ethereum

0
203

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 360 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3 500 dolarów. Po tym fakcie pojawiła się dynamiczna realizacja zysków. W kolejnych godzinach zmienność na rynku Ethereum spadała.

Przed nami sygnał na Ethereum

ETHUSD M15

źródło: xStation

Wybicie

W ramach spadającej dynamiki na wykresie ETHUSD, możemy prognozować zakresy wahań w odniesieniu do formacji trójkąta. Rynek dość precyzyjnie ukształtował zarówno górne jak i dolne ograniczenie. Na otwarciu środowej sesji europejskiej coraz bardziej zbliżamy się do wybicia z formacji. Zakładamy scenariusz zarówno wzrostowy jak i spadkowy.

Poprzedni artykułAtrakcyjne poziomy na rynku Bitcoina
Następny artykułKolejne wzrosty cen na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.