Kolejne wzrosty cen na ropie naftowej?

0
166

Scenariusz wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3,65 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się wraz z trwającym obecnie trendem wzrostowym. Rynek odbił się wcześniej od bariery cenowej 62,90 USD za baryłkę WTI.

Kolejne wzrosty cen na ropie naftowej?

WTI M30

źródło: xStation

Utrzymanie trendu

W ramach trwającego trendu wzrostowego, notowania WTI przebijają poziom cenowy 65 dolarów za baryłkę. Obecnym ekstremum jest poziom cenowy 66,60 USD. Pojawia się jednak wyraźne spowolnienie w zaangażowaniu kupujących. W ramach schematu na korekcie pędzącej AB=CD, wyznaczamy wsparcie dla notowań po kursie 65,70 USD. Dla potwierdzenia obecnej dynamiki prowadzimy również linię trendu wzrostowego.

Poprzedni artykułPrzed nami sygnał na Ethereum
Następny artykułChwilowa korekta i dalsze spadki na giełdach? Bitcoin tworzy formację odwróconej głowy z ramionami
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.