Kolejne odbicie na DAXie

0
300

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Zaprezentowany horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka tygodni i został przedstawiony z perspektywy interwału 4-godzinowego. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 2 100 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 11 300 punktów. Był to również moment, po którym na indeksach giełdowych pojawił się silny popyt.

Kolejne odbicie na DAXie

DAX H4

Kanał cenowy

źródło: xStation

W pierwszym tygodniu listopada na rynku DAX-a zarysował się trend boczny. Zakres wahań został ujęty w przedziale cenowym około 400 – 450 punktów. Sesja piątkowa może być sygnałem, iż zmienność wraca na indeksy giełdowe. W tej chwili jednak kurs wraca ponad poziom cenowy 13 300 punktów i kieruje się na górne ograniczenie kanału.

Poprzedni artykułMoment zwrotny na dolarze. 21 500 realne na Bitcoinie?
Następny artykułBlisko wybicia na Ripple
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.