Blisko wybicia na Ripple

0
328

Aktywacja popytu

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – XRP. Zaprezentowany horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka tygodni i opiera się na formacjach świecowych interwału 4-godzinowego. Wykres XRPUSD zawiera się w przedziale cenowym 0,2650 – 0,7750 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimów cenowych i momentu, kiedy to na rynku kryptowalut pojawił się dynamiczny popyt.

Blisko wybicia na Ripple

XRPUSD H4

Trójkąt

źródło: xStation

Pod koniec listopada notowania Ripple wyznaczyły tegoroczne maksima. Wierzchołek został ukształtowany na wspomnianym wcześniej poziomie cenowym 0,7750 USD. Grudzień to jednak okres korekcyjny oraz spadku dynamiki rynkowej. Obecnie kurs XRP zbliża się do kluczowej strefy wsparcia 0,4600 USD. Mamy tam silny poziom biegunowości, na którym bazuje wskazany poziom popytowy. Po ostatnich wierzchołkach prowadzimy również linie trendu spadkowego, która stanowi element sygnałowy dla ewentualnych wzrostów.

Poprzedni artykułKolejne odbicie na DAXie
Następny artykułFIBONACCI – FALE – WOLUMEN. Startuje największy kurs tradingu w Polsce!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.