Kolejne okazje na niemieckim indeksie DAX

0
279

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Zawiera on wycenę 30-tu największych spółek giełdowych, które kalkulowane są według podejścia wynikowego. Widoczny horyzont czasowy zawiera ostatnie kilka sesji rynkowych. Początek wykresu to lokalne minimum na poziomie cenowym 12 745 punktów. Odnosząc się do poniedziałkowego maksimum, możemy tutaj uwidocznić skalę zmienności jaka ma miejsce na DE30 w ostatnich dniach. Jest to wartość oscylująca w okolicy 600 punktów, a więc bardzo atrakcyjny wynik do typowego daytradingu i scalpingu. 

Kolejne okazje na niemieckim indeksie DAX


DAX H1

źródło: xStation

Naturalny target

W dniu dzisiejszym rynek potwierdził nam lokalną linię trendu wzrostowego. Kolejny raz popyt uaktywnia się na granicy dolnego ograniczenia i wyciąga kurs na północ. Horyzontalnym oporem jest strefa cenowa ostatnich szczytów po kursie 13 320 punktów. W przypadków technicznego wsparcia odnosimy się tutaj do mierzenia Fibonacciego 38,2%, które potwierdzone jest na ostatnich dołkach.

Poprzedni artykułKtóre formacje mają największą skuteczność w Analizie Technicznej?
Następny artykułScenariusze rynkowe na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.