Kolejne overbalance na USDJPY

0
1061

Szczyt i wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę na rynku Ujka za ostatnie kilka sesji. Początek lewej strony notowań zawiera lokalny szczyt, po którym nastąpił odwrót na południe. Widoczna fala spadkowa rozpoczęła się od poziomu (106,95), a jej zakończenie nastąpiło o 175 pipsów poniżej. Cały swing trwał kilkanaście godzin, co tylko pokazuje optymalny poziom zmienności na parze walutowej USDJPY.

Kolejne overbalance na USDJPY


USDJPY M30

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Wczesne popołudnie przynosi wypełnienie strefy podażowej 106,28. Jest to poziom oparty na silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo. Pojawiła się już pierwsza reakcja sprzedających, która potwierdza znaczenie poziomu. Okazję może stanowić retest, który ukształtuje nam formację podwójnego szczytu. Docelowe spadki mogą osiągnąć dolną podstawę overbalance po kursie 105,78.

Poprzedni artykułWracamy do wykresów – Codzienny LIVE
Następny artykułCzy to już czas na polskiego złotego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.