Kolejne rekordy na indeksie WIG20

0
148

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20 na interwale sesyjnym. W ten sposób udało się zaprezentować ostatnie pół roku dynamiki kursu. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 280 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 100 punktów. Kolejne tygodnie upływały jednak pod znakiem przewagi sprzedających.

Kolejne rekordy na indeksie WIG20

WIG20 D1

źródło: xStation

Target wzrostowy

Sesja wtorkowa przynosi kolejne maksima na rynku akcji. W przypadku polskiego indeksu WIG20 wyceny naruszają poziom cenowy 2 140 punktów. Mniej 20 punktów wyżej znajduje się techniczna strefa podażowa. Poziom oporu 2 160 punktów opiera się na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2%. Z uwagi na rosnącą dynamikę wzrostów w drugim kwartale bieżącego roku, istotne będzie wyraźne wyhamowanie w technicznej strefie.

Poprzedni artykułJak duża może być korekta na Bitcoinie?
Następny artykułFałszywe wybicie na Ropie WTI? Bitcoin po raz kolejny odbija się od 61,8% fibo
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.