Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

0
174

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 17 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 59 000 dolarów. Jednak wraz z rozpoczęciem drugiego tygodnia maja to strona podażowa zaczęła dominować na wykresie Bitcoina.

Jak duża może być korekta na Bitcoinie?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Target korekcyjny

Podczas poniedziałkowej sesji azjatyckiej pojawiła się wyraźna reakcja kupujących. Notowania odbiły się od poziomu cenowego 42 000 dolarów. Kształtująca się korekta wzrostowa jest umiarkowanie dynamiczna. Targetem dla strony popytowej powinna być techniczna strefa oporu po kursie 47 300 dolarów. Jest to układ oparty na korekcie pędzącej AB=CD.

Poprzedni artykułWyraźna przewaga kupujących USD
Następny artykułKolejne rekordy na indeksie WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.