Wyraźna przewaga kupujących USD

0
128

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 155 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,2045. Po tym fakcie to strona popytowa zaczęła dominować na wykresie. Sesja środowa i czwartkowa to okres, w którym kurs osiągnął okrągłą barierę ~ 1,2200.

Wyraźna przewaga kupujących USD

USDCAD H1

źródło: xStation

Druga szansa

Podczas dzisiejszej sesji notowania wracają do spadków z drugiej połowy ubiegłego tygodnia. Wycena Kanadyjczyka spada poniżej okrągłe 1,2100. Na horyzoncie ponownie pojawia się strefa wsparcia na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Analizowany poziom popytowy to kurs 1,2080.

Poprzedni artykułCzyszczenie stopów na niemieckim indeksie. Kiedy kupić Bitcoina?
Następny artykułJak duża może być korekta na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.