Kolejny test oporu na Bitcoinie

0
114

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania Bitcoina na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania BTCUSD ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 57 860 USD. Po tym fakcie na rynku Bitcoina pojawiła się dość dynamiczna realizacja zysków. Jeszcze podczas tej samej sesji pojawiły się wyceny poniżej 55 000 dolarów.

Kolejny test oporu na Bitcoinie

BTCUSD M15

źródło: xStation

Poziom oporu

Piątkowe popołudnie przynosi podbitkę rynkową w okolice strefy podażowej. Analizowany scenariusz opiera się bowiem o pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Na otwarciu sesji amerykańskiej notowania po raz pierwszy przetestowały wyznaczony opór, a obecnie pojawia się okazja na formację podwójnego szczytu ~ 57 200 USD.

Poprzedni artykułCzy złoto wróci do trendu wzrostowego?
Następny artykułCzy zobaczymy rekord inflacji? | dr Przemysław Kwiecień – 10.05.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.