Czy złoto wróci do trendu wzrostowego?

0
179

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od maksimum cenowego po kursie  2 075 dolarów za uncję. Po wyznaczeniu tego szczytu pojawiła się dynamiczna realizacja zysków. W przeciągu trzech sesji giełdowych rynek spadł poniżej bariery 1 900 dolarów za uncję.

Czy złoto wróci do trendu wzrostowego?

GOLD D1

źródło: xStation

Poziom oporu

W marcu notowania wyznaczyły minimum cenowe w okolicy 1 670 dolarów za uncję złota. Od tego momentu to kupujący dominują na rynku. Kolejne sesje upływają wraz z nowymi lokalnymi rekordami. Odnosimy się tu oczywiście do perspektywy ostatnich tygodni. W przypadku utrzymania takiej tendencji, notowania mogą wypełnić strefę podażową 1 875 USD. Poziom ten oparty jest na klasycznym mierzeniu 50% oraz korekcie OneToOne.

Poprzedni artykułDwie techniczne strefy na funcie brytyjskim
Następny artykułKolejny test oporu na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.