Dwie techniczne strefy na funcie brytyjskim

0
134

Fala XA

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 340 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,3670. Po tym fakcie na wykresie Kabla dominować zaczęli kupujący. Wzrastający popyt na brytyjskiego funta doprowadził kursu GBPUSD ponad okrągły pułap 1,4000.

Dwie techniczne strefy na funcie brytyjskim

GBPUSD H4

źródło: xStation

Poziomy wsparcia

Wspomniane wzrosty przyczyniły się do ukształtowania fali XA z potencjalnego scenariusza harmonicznego. Kolejnym etapem było zaksięgowanie współczynnika Fibonacciego 61,8%, który odnosi się do okrągłego pułapu cenowego 1,3800. Tendencja spadkowa z czwartkowego popołudnia zbliża notowania do pełnej realizacji struktury harmonicznej. Ostatecznym sygnałem spadkowym powinno być wybicie dołem 1,3800. Zaksięgowanie formacji to głębokie mierzenie 78,6% lub 88,6% fibo.

Poprzedni artykułSesja amerykańska na Bitcoinie
Następny artykułCzy złoto wróci do trendu wzrostowego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.