Sesja amerykańska na Bitcoinie

0
283

Zmiana kierunku

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 30 minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się wraz ze swingiem wzrostowym. Była to zarazem wyraźna zmiana kierunku po spadkach z początku tygodnia.

Sesja amerykańska na Bitcoinie

BTCUSD M30

źródło: xStation

Utrzymanie trendu

Czwartkowe południe przynosi zwrot notowań, które rozpoczęły lokalne spadki. Tworząca się fala spadkowa odnosi się do scenariusza korekcyjnego AB=CD. W ramach korekty pędzącej wyznaczamy poziom wsparcia dla notowań. Wyznaczona strefa popytowa to poziom cenowy 56 250 dolarów. Realizacja wyznaczonego scenariusza powinna pojawić się jeszcze dziś.

Poprzedni artykułPoczątek akumulacji na dolarze amerykańskim. Szaleństwo na kryptowalutach
Następny artykułDwie techniczne strefy na funcie brytyjskim
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.