Kolejny test psychologicznej bariery na Bitcoinie – Odwrócenie trendu, czy kontynuacja?

0
545

Rekordowe minima

W połowie marca cena Bitcoina wyznaczyła dołek na poziomie cenowym 4000 dolarów. Był to wówczas najniższy pułap od marca 2019 roku. Przyczyniła się do tego panika na rynkach finansowych związana z globalną pandemią. W przeciągu trzech tygodni Bitcoin stracił bowiem wyraźnie ponad połowę swojej wartości. Spadki zapoczątkowane w drugiej połowie lutego startowały z wyceny około 10 400 dolarów za jednego Bitcoina.

Kolejny test psychologicznej bariery na Bitcoinie   Odwrócenie trendu, czy kontynuacja?


BTCUSD H4

źródło: xStation

Psychologiczna bariera

Czwartek przynosi dużo ciekawych rozstrzygnięć na rynku kryptowalut. Do takiego rozwoju sprawy przyczyniła się ostatnia obrona linii trendu wzrostowego na Bitcoinie. Notowania dokonały błyskawicznej korekty spadkowej po pierwszy zaksięgowaniu strefy oporu 10 000 dolarów. W przeciągu kilkunastu godzin rynek stracił wtedy blisko 20% swojej wartości. Udało się jednak ograniczyć wyprzedaż i wygenerować kolejny wzrost. W dniu dzisiejszy kurs oscyluje w okolicy wspomnianej bariery psychologicznej 10 000 USD. Na tą chwilę możemy doszukiwać się klasycznej formacji podwójnego szczytu, która zwiastowałaby głębszy zwrot notowań na południe. Ostatecznie odnosimy się do linii trendu wzrostowego, które w takim scenariuszu będzie stanowiła element kluczowy dla uczestników rynku.

Poprzedni artykułSpekulacja na rynku FOREX
Następny artykułDane makro 15.05.2020 – PKB, inflacja CPI, sprzedaż detaliczna
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.