Kolejny tydzień spadków na EURUSD – Gdzie ukształtujemy dno?

0
138

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 700 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,0640. Było to zarazem kilkuletnie minimum na wykresie głównej pary walutowej. Od tamtej pory rynek poruszał się dynamicznie na północ przez kolejne tygodnie.

Kolejny tydzień spadków na EURUSD   Gdzie ukształtujemy dno?

EURUSD W1

źródło: xStation

Psychologiczna bariera

Kolejne tydzień upływa pod znakiem dominacji amerykańskiego dolara. Wycena głównej pary walutowej zbliża się do strefy popytowej 1,1500. Jest to psychologiczna bariera wsparcia, która znajduje się na wysokości mierzenia 50%. Dodatkowym potwierdzeniem w tym zakresie jest wyraźna biegunowość obszaru technicznego.

Poprzedni artykułWystrzał na srebrze po NFP! Gdzie zatrzymanie wzrostów?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Dlaczego Fibonacci działa na rynku FOREX?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.