Wystrzał na srebrze po NFP! Gdzie zatrzymanie wzrostów?

0
226

Dane z rynku pracy w USA

W pierwszy piątek miesiąca zazwyczaj są publikowane dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym czyli NFP (Non-Farm Payrolls). Zazwyczaj odczytom towarzyszy zwiększona zmienność na rynku zwłaszcza na parach z USD. Podana dziś zmiana zatrudnienia była niższa od prognoz rynkowych, co spowodowało osłabienie się dolara amerykańskiego po godz. 14.30. Wzrostami zareagowały również złoto i srebro. Ten ostatni metal w ciągu 30 minut umocnił się o prawie 2.5%.

Wystrzał na srebrze po NFP! Gdzie zatrzymanie wzrostów?

SREBRO H4

Źródło: xStation

Sytuacja techniczna na wykresie

Technicznie na wykresie srebra w interwale H4 mamy ciekawą sytuację, mianowicie podwójną formacją odwróconej głowy z ramionami, która przyniosła wzrosty. Na większą formację oRGR składa się lewe ramię z 20.09.2021 i lokalny dołek z dn. 29.09.2021. Prawe ramię będące jednocześnie „głową” mniejszego oRGR-a zostało uformowane w środę. Mniejszy oRGR przybrał formę konsolidacji, z której w dniu dzisiejszym doszło do wybicia po publikacji danych z USA.

Dla traderów harmonicznych widoczna jest potencjalna formacja Leonarda, której punkt „D” znajduje się w okolicach 23.40. Dodatkowo poziom ten jest wzmocniony ZZB, czyli wcześniejszymi poziomami wsparcia, które teraz mogą zadziałać jako strefa oporowa.