Wystrzał na srebrze po NFP! Gdzie zatrzymanie wzrostów?

0
83

Dane z rynku pracy w USA

W pierwszy piątek miesiąca zazwyczaj są publikowane dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym czyli NFP (Non-Farm Payrolls). Zazwyczaj odczytom towarzyszy zwiększona zmienność na rynku zwłaszcza na parach z USD. Podana dziś zmiana zatrudnienia była niższa od prognoz rynkowych, co spowodowało osłabienie się dolara amerykańskiego po godz. 14.30. Wzrostami zareagowały również złoto i srebro. Ten ostatni metal w ciągu 30 minut umocnił się o prawie 2.5%.

Wystrzał na srebrze po NFP! Gdzie zatrzymanie wzrostów?

SREBRO H4

Źródło: xStation

Sytuacja techniczna na wykresie

Technicznie na wykresie srebra w interwale H4 mamy ciekawą sytuację, mianowicie podwójną formacją odwróconej głowy z ramionami, która przyniosła wzrosty. Na większą formację oRGR składa się lewe ramię z 20.09.2021 i lokalny dołek z dn. 29.09.2021. Prawe ramię będące jednocześnie „głową” mniejszego oRGR-a zostało uformowane w środę. Mniejszy oRGR przybrał formę konsolidacji, z której w dniu dzisiejszym doszło do wybicia po publikacji danych z USA.

Dla traderów harmonicznych widoczna jest potencjalna formacja Leonarda, której punkt „D” znajduje się w okolicach 23.40. Dodatkowo poziom ten jest wzmocniony ZZB, czyli wcześniejszymi poziomami wsparcia, które teraz mogą zadziałać jako strefa oporowa.

Poprzedni artykułCzy Bitcoin idzie na nowe szczyty?
Następny artykułKolejny tydzień spadków na EURUSD – Gdzie ukształtujemy dno?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.