Czy Bitcoin idzie na nowe szczyty?

0
272

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 36 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 400 dolarów. Kolejne tygodnie upływały w ramach przewagi strony podażowej. Widoczne dołki ukształtowane zostały w drugim kwartale bieżącego roku.

Czy Bitcoin idzie na nowe szczyty?

BTC D1

źródło: xStation

Mierzenie wewnętrzne

Za nami wyraźnie wzrostowy tydzień na rynku kryptowalut. Wycena Bitcoina wróciła ponad psychologiczną barierę 50 000 dolarów. W przypadku kontynuacji tej tendencji uwagę należy zwrócić na poziom cenowy 56 800 USD. Tam też znajduje się strefa podażowa, która opiera się na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo.

Poprzedni artykułCzy to koniec korekty na DAXie?
Następny artykułWystrzał na srebrze po NFP! Gdzie zatrzymanie wzrostów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.