Czy to koniec korekty na DAXie?

0
240

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 950 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 15 740 punktów. Kolejne sesje upływały natomiast pod znakiem dominacji strony podażowej. Wyprzedaż zniosła kurs niemieckiego indeksu poniżej okrągły poziom 15 000 punktów. Zrzucenie to było dość znaczne, gdyż dołek osiągnięty został w okolicy 14 800 punktów.

Czy to koniec korekty na DAXie?

DAX H1

źródło: xStation

Mierzenie 50%

Obecne odreagowanie na DAXie zbliża się do technicznej strefy cenowej. Jest to poziom 15 270 punktów, który znajduje się na wysokości mierzenia 50%. Mamy tutaj potwierdzenie w postaci biegunowości obszaru. Silna seria świec wzrostowych na interwale godzinowym zbliża się do bariery podażowej. W tej chwili warto obserwować jakie formacje świecowe będą kształtowane na tym obszarze.

Poprzedni artykułCzy Ethereum podąży w trendzie za Bitcoinem?
Następny artykułCzy Bitcoin idzie na nowe szczyty?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.