Czy Ethereum podąży w trendzie za Bitcoinem?

0
239

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 370 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 020 USD. W dalszej części września na wykresie pojawiły się dynamiczne oznaki wyprzedaży. 

Czy Ethereum podąży w trendzie za Bitcoinem?

ETHUSD H4

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Widoczne dołki osiągnięte zostały na wysokości cenowej 2 650 dolarów za Ethereum. Pod koniec września trend spadkowy uległ wyraźnemu odwróceniu. Kurs ETHUSD w szybkim tempie wraca ponad barierę 3 000 dolarów i kontynuuje rajd na północ. Obecnie zbliżamy się do strefy podażowej, która oparta jest na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Jest to poziom cenowy 3 730 USD.

Poprzedni artykułPrzeszkoda w drodze na nowe maksima na S&P500
Następny artykułCzy to koniec korekty na DAXie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.