Przeszkoda w drodze na nowe maksima na S&P500

0
69

Koniec korekty na indeksie S&P500?

Od końca wyprzedaży na giełdach spowodowanej pierwszą falą koronawirusa, indeks S&P500 przebywa w regularnym trendzie wzrostowym. Świadczy o tym sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków. Przez ten czas indeks zyskał ponad 100%. Ostatni ruch spadkowy z początków września wydaje się zakończony. Świadczą o tym dolne cienie kolejnych świec dziennych na poziomie wsparcia. Ponadto, ostatnia akcja cenowa układa się w formację klina zniżkującego, z którego statystycznie częściej dochodzi do wybicia górą.

Przeszkoda w drodze na nowe maksima na S&P500

S&P500 D1

Źródło: xStation

Co może stać na przeszkodzie dalszym wzrostom?

Przechodząc na wykres w interwale 4-godzinowym możemy wyznaczyć techniczną strefę podażową 4426-4436, która może przysporzyć bykom trochę kłopotów. Składa się na nią:

– zniesienie wewnętrzne 61.8 całej korekty spadkowej

– zniesienie wewnętrzne 78.6 ostatniej fali spadkowej z końca września

– układ OneToOne na korekcie pędzącej

– wydłużenie FE161.8 na korekcie prostej

– ZZB – poziomy wsparcia, które teraz mogą zadziałać jako opór

Przeszkoda w drodze na nowe maksima na S&P500

S&P500 H4

Źródło: xStation

Ewentualna reakcja spadkowa w tym obszarze nie powinna wybić ostatnich minimów, jeśli dalsze wzrosty mają być kontynuowane. Spadki poniżej 4230-4240 zmienią nastawienie na prospadkowe.

Poprzedni artykułPara AUDUSD testuje ciekawe poziomy. Czy to koniec spadków?
Następny artykułCzy Ethereum podąży w trendzie za Bitcoinem?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.