Para AUDUSD testuje ciekawe poziomy. Czy to koniec spadków?

0
266

Osłabienie walut surowcowych

Dolar australijski podobnie jak nowozelandzki uległy osłabieniu w związku z dużymi spadkami indeksów giełdowych. Wszystko to przez obawy o inflację, rosnące ceny ropy naftowej oraz możliwe spowolnienie gospodarcze w Chinach, które są największym rynkiem eksportowym dla Antypodów.

Na wykresie AUDUSD widzimy serię czarnych świec 4-godzinnych zapoczątkowaną na wtorkowej sesji amerykańskiej. Wielkość przeceny to ponad 1%. Obecnie nastąpiło wyhamowanie spadków. Cena waloru jest na poziomach, które były widziane wielokrotnie od połowy września. Czy ta szeroka konsolidacja przyniesie kontynuację wzrostów?

Para AUDUSD testuje ciekawe poziomy. Czy to koniec spadków?

AUDUSD H4

Źródło: xStation

Formacja odwróconej głowy z ramionami

Na wykresie możemy dopatrzeć się formacji oRGR (odwróconej głowy z ramionami), której lewe ramię tworzą poziomy wsparcia w okolicach 0.7220 z końca września. Najniższy lokalny dołek (czyli „głowę” formacji) tworzą minima z 29.09.2021. Obecnie cena ponownie zmaga się ze wsparciem na wysokości lewego ramienia, wyznaczając potencjalne prawe ramię formacji.

Dodatkowo obszar ten to okolice zniesienia 61.8 ostatniego ruchu wzrostowego, co nie pozostaje bez znaczenia dla ceny. Sesja amerykańska powinna przynieść rozstrzygnięcie co do dalszego scenariusza na parze.