Konsolidacja na USDCAD w toku

0
622

Mierzenie Fibonacciego, na którym opiera się techniczne wsparcie na USDCAD, pochodzi z marcowej fali wzrostowej. Kluczowe są tu głębokie mierzenia wewnętrzne 78,6% oraz 88,6%. Dolne ograniczenie konsolidacji to poziom cenowy 1,3290, który był kilkukrotnie testowany przez sprzedających. Ostatnia dynamika spadków doprowadziła do wyhamowania precyzyjnie na kolejnym współczynniku – 88,6% po kursie 1,3273. Kurs jednak bardzo szybko powrócił do szerokiego trendu bocznego.

Konsolidacja na USDCAD w toku

USDCAD H1

źródło: xStation

Górna bariera podażowa to bardzo techniczny poziom horyzontalny. Rynek już czterokrotnie testował ten poziom na dużej dynamice. Pod koniec obecnego tygodnia, kurs podchodzi pod wspomnianą strefę oporu 1,3295 – 1,3300.

Konsolidacja na USDCAD w toku
5 (100%) 2
Poprzedni artykuł
Następny artykułDane makro 23.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.