Korekta na Kanadyjczyku – Jak głębokie będą spadki ?

0
170

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 950 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,2000. Kolejne tygodnie były jednak okresem wyraźnych wzrostów, które wyznaczyły high w drugiej połowie sierpnia.

Korekta na Kanadyjczyku   Jak głębokie będą spadki ?

USDCAD D1

źródło: xStation

Dwa potwierdzenia

Obecnie tworzony jest scenariusz korekcyjny, który przybiera formę korekty prostej. Poziom FE100 zakłada równość odcinków AB=CD. W ten sposób otrzymujemy poziom wsparcia na wysokości cenowej 1,2470.

Dodatkowe potwierdzenie stanowi mierzenie Fibonacciego 38,2% z całego swingu wzrostowego. Formacje świecowe z ostatniego czwartku i piątku mocno potwierdziły prawdopodobieństwo przewagi sprzedających w kolejnych dniach.

Poprzedni artykułDlaczego ten układ harmoniczny może powstrzymać wzrosty na SP500? Słabe ręce kupują Bitcoina
Następny artykułKolejna fala wyprzedaży na giełdach?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.