Kolejna fala wyprzedaży na giełdach?

0
184

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego WIG20 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 235 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 2 157 punktów. Wyjątkowo pozytywny dla rynków akcyjny był sierpień. Na tej fali wzrostów wykresu indeksu WIG20 zbliżył się do bariery cenowego 2 400 punktów.

Kolejna fala wyprzedaży na giełdach?

WIG20 H4

źródło: xStation

Połowa fali

Przez większość września na giełdach obserwujemy ruchy korekcyjne. Podobna sytuacja ma miejsce na warszawskim parkiecie. Na wykresie WIG20 kurs zbliża się do retestu poziomu popytowego 2 274. Jest to strefa wsparcia, która oparta jest na klasycznym mierzeniu 50% ze wspomnianego swingu wzrostowego. 

Poprzedni artykułKorekta na Kanadyjczyku – Jak głębokie będą spadki ?
Następny artykułCzy popyt na Bitcoinie wytrzyma presję?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.