Czy popyt na Bitcoinie wytrzyma presję?

0
151

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 600 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 40 700 USD. Sesja niedzielna okazała się jednak wyjątkowo pozytywna dla kupujących Bitcoina. Wartość monety podskoczyła w przeciągu kilku godzin o około 8%.

Czy popyt na Bitcoinie wytrzyma presję?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Retest

Podczas wtorkowej sesji europejskiej notowania wracają do lokalnego wsparcia    42 000 USD. Jest to strefa, która opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8% z niedzielnego swingu wzrostowego.

Pierwszy dołek ukształtowany został podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej, a obecne podejście stanowi sprawdzenie siły kupujących na tym obszarze. Ewentualne oznaki popytu powinny być widoczne na formacjach świecowych, które stanowią ostatni element potwierdzający okazję transakcyjną.

Poprzedni artykułKolejna fala wyprzedaży na giełdach?
Następny artykułCzy zobaczymy dolara powyżej 4 PLN?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.