Korekta rynkowa na amerykańskim dolarze

0
147

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 155 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 112,72. Po tym fakcie na wykresie pojawił się wyraźny swing wzrostowy. W ten sposób notowania Ujka przekroczyły barierę cenową 114,00.

Korekta rynkowa na amerykańskim dolarze

USDJPY M30

źródło: xStation

Wsparcie

Bieżąca korekta budowana jest od początku dzisiejszej sesji azjatyckiej. Kurs tym samym spada poniżej okrągły poziom 114,00. Docelowy poziom wsparcia znajduje się na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2%. Jest to strefa cenowa po kursie 113,70. Przy utrzymaniu bieżącej dynamiki rynek powinien zaksięgować strefę jeszcze dziś.

Korekta rynkowa na amerykańskim dolarze

USDJPY M15

źródło: xStation

Poprzedni artykułSchemat korekty prostej na Bitcoinie
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Wewnętrzne poziomy Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.