Schemat korekty prostej na Bitcoinie

0
211

Interwał sesyjny

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 29 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 39 500 dolarów. Po tym fakcie notowania zaczęły podążać dynamicznie na północ. Przez trzy tygodnie października rynek kryptowalut mocno zyskał na wartości.

Schemat korekty prostej na Bitcoinie

BTC D1

źródło: xStation

Wsparcie

Obecnie generowana jest korekta spadkowa, któej target wynika z mierzenia FE100. Zakładamy tutaj schemat na korekcie prostej AB=CD. W ten sposób otrzymujemy strefę popytową po kursie 60 000 dolarów. Okrągła strefa cenowa jest dodatkowym potwierdzeniem dla wyznaczonego wsparcia.

Schemat korekty prostej na Bitcoinie

BTC H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułTydzień amerykańskiego dolara – Czy ten opór wytrzyma?
Następny artykułKorekta rynkowa na amerykańskim dolarze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.