Tydzień amerykańskiego dolara – Czy ten opór wytrzyma?

0
211

Szeroka perspektywa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,3100. Był to jednocześnie moment początku pandemii w strefie euro, który charakteryzowała wysoka zmienność rynkowa.

Tydzień amerykańskiego dolara   Czy ten opór wytrzyma?

USDPLN W1

źródło: xStation

Opór

Obecnie notowania osiągają szeroką barierę podażową, która ukształtowana jest na poziomie Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do strefy cenowej 4,0400. Bieżący tydzień wyjątkowo mocno wycenia amerykańskiego dolara i trzeba ostrożnie podchodzić do ewentualnych transakcji sprzedaży.

Tydzień amerykańskiego dolara   Czy ten opór wytrzyma?

USDPLN D1

źródło: xStation

Poprzedni artykułReakcja na dane z USA. EURUSD utrzyma poziom wsparcia?
Następny artykułSchemat korekty prostej na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.