Reakcja na dane z USA. EURUSD utrzyma poziom wsparcia?

0
57

Ważny poziom wsparcia na wykresie tygodniowym

Poziom 1.1500 wydaje się ważny dla kupujących, którzy już czwarty tydzień bronią EURUSD przed dalszymi spadkami. W obszarze tym znajduje się zniesienie 50% Fibo, ważny opór z marca 2020, który teraz działa jako wsparcie oraz zniesienie 161.8 ostatniej korekty wzrostowej. Przed dalszymi wzrostami broni póki co formacja objęcia bessy (outside bar, engulfing) sprzed dwóch i trzech tygodni (zaznaczona na różowo na wykresie). Z tej perspektywy potrzeba silnego impulsu, który spowodowałby osłabienie dolara/umocnienie euro, zanegowanie outside bara i dalszą zwyżkę EURUSD.

Reakcja na dane z USA. EURUSD utrzyma poziom wsparcia?

EURUSD W1

Źródło: xStation

Reakcja spadkowa na dane

Na wykresie H4 widoczna jest reakcja na mieszane dane z USA (wyższa inflacja CPI, więcej zarejestrowanych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych). Pierwszy atak podaży został wybroniony przez kupujących. Gdyby wzrostowa tendencja została utrzymana, możemy wyznaczyć scenariusz z formacją harmoniczną na zniesieniu 78.6 (formacja Leonardo). Po drodze popyt będzie się musiał zmierzyć z jeszcze jednym silnym zgrupowaniem poziomów technicznych. Chodzi o zniesienie 61.8 całego ruchu spadkowego, 127.2 fali BC oraz poziom ZZB wymienności funkcji, który w przeszłości działał jako wsparcie i opór.

Reakcja na dane z USA. EURUSD utrzyma poziom wsparcia?

EURUSD H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułKorekta na surowcach. Kawa i gaz ziemny z szansą na wzrosty?
Następny artykułTydzień amerykańskiego dolara – Czy ten opór wytrzyma?
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Z wykształcenia inżynier chemik, po 13 latach pracy w korporacji postanowił oddać się w pełni rynkom finansowym by spełniać marzenia o wolności i niezależności. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.