Korekta spadkowa na Bitcoinie. Jaki będzie jej zasięg?

0
108

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 16 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 29 000 USD. Po tym fakcie na wykresie ponownie pojawił się dość znaczący popyt. Wycena BTCUSD w dość szybkim tempie wróciła ponad okrągłą barierę 40 000 dolarów.

Korekta spadkowa na Bitcoinie. Jaki będzie jej zasięg?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Korekta spadkowa

Widoczne maksimum osiągnęło pułap cenowy 45 000 dolarów za jednego Bitcoina. Po tym fakcie na wykresie zapoczątkowana została korekta spadkowa. Jej target wyznaczamy z użyciem mierzenia FE100, które opiera się na największym swingu spadkowym w bieżącym trendzie.

W ramach tego scenariusza otrzymujemy poziom popytowy po cenie 40 000 USD. Wskazana strefa odznacza się biegunowością, która stanowi silne potwierdzenie dla kupujących.

 

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – Formacje harmoniczne na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułPróba utrzymania trendu na polskiej giełdzie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.