Korekta spadkowa na LTCUSD

0
448

Trwa korekta spadkowa tegorocznych wzrostów na rynku kryptowalut. Wierzchołek na Litecoinie został wyznaczony na okrągłym poziomie 100 dolarów przy mierzeniu 50% z szerokiego swingu spadkowego. Wyznaczony szczyt stanowi silny, średnioterminowy opór na Litecoinie.

Korekta spadkowa na LTCUSD

LTCUSD D1

źródło: xStation

Kwietniowe spadki zbliżają się do strefy wsparcia po cenie 69 dolarów. Jest to pułap współczynnika 38,2% z tegorocznej fali wzrostowej. Dzisiejsza świeca dzienna mocno przybliża kurs LTCUSD do wspomnianej strefy popytowej. Potwierdzeniem jest wyraźna biegunowość obszaru, związana z wrześniowym wierzchołkiem na Liteconie. 

Korekta spadkowa na LTCUSD
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCzy to początek spadków na Bitcoinie? Analiza rynków na żywo
Następny artykułDane makro 25.04.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.