Korekta szerokiego trendu na EURJPY i lokalny schemat ZBB

0
307

Spadki na euro

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować ostatnie kilka sesji na rynku Ejka. Wykres rozpoczynamy od ukształtowanego wierzchołka na okrągłym poziomie cenowym 127,00. Wyznaczone maksimum było zarazem najwyższym poziomem na wykresie EURJPY od mniej więcej osiemnastu miesięcy. Naturalnym elementem każdego trendu jest korekta, a taka budowana jest od początku września na Ejku. Przez ten okres czasu notowania wykonały swing spadkowy na około 270 pipsów.

Korekta szerokiego trendu na EURJPY i lokalny schemat ZBB


EURJPY H1

źródło: xStation

Szeroka podaż

Środowa sesja przynosi lokalne odreagowanie notowań EURJPY. Wspólna waluta zyskuje na wartości w stosunku do japońskiego jena. Punktem odniesienia jest dzisiejsze low po kursie 124,42. Przed otwarciem sesji amerykańskiej notowania wybijają górą okrągły poziom cenowy 125,00. Coraz bardziej zbliżamy się do kluczowej strefy ZZB na wysokości mierzenia 38,2% fibo. Jest to aktualnie bardzo techniczny opór po kursie 125,43.

Poprzedni artykułJedyny taki FOREX LIVE w Polsce!
Następny artykułSprzedający oddają zyski na Złocie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.