Sprzedający oddają zyski na Złocie?

0
440

Spadki na Gold

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę cenową na ostatnią kilku sesjach. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego maksimum w rejonach cenowych 1990 dolarów za uncję złota. Jest to sam początek września, kiedy to pojawił się silny popyt na amerykańskiego dolara. Taki stan rzeczy musiał odbić się na nominalnej wycenie złota. 

Sprzedający oddają zyski na Złocie?


GOLD H1

źródło: xStation

Szeroka podaż

Pierwszy tydzień września to okres systematycznych spadków na złocie. Wartość metalu spadła o blisko 100 dolarów w przeciągu tych kilku dni. Widoczne minimum ukształtowane zostało w okolicy okrągłej bariery 1900 USD. Od wtorkowej sesji kurs złota rośnie, a sprzedający oddali już połowę zysków. Naturalnym poziomem oporu jest pułap cenowy 1960 dolarów za uncję złota. Strefa ta oparta jest na współczynniku Fibonacciego 61,8% oraz wyraźnej biegunowości horyzontalnej.

Poprzedni artykułKorekta szerokiego trendu na EURJPY i lokalny schemat ZBB
Następny artykułDaytrading na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.