Korekta wzrostowa na Australijczyku

0
598

Po wyznaczeniu szczytu na poziomie 0,7233 w dniu 11 stycznia, rynek AUDUSD znajduje się w trendzie spadkowym z perspektywy mniejszych interwałów. Skala spadków jak na tę  parę walutową jest raczej umiarkowana, ponieważ w przeciągu około 10 sesji, kurs znalazł się o 160 pipsów poniżej styczniowego maksimum. Niektóre rynki wykonują taki ruch w przeciągu doby, jednak biorąc pod uwagę zmienność w pipsach na AUDUSD, oscylujemy tu w okolicy obecnej średniej.

Korekta wzrostowa na Australijczyku

AUDUSD H1

źródło: xStation

W dniu dzisiejszym na wykresie AUDUSD rozwija się korekta wzrostowa. Mamy pod to przygotowany scenariusz OneToOne z oporem na poziomie 0,7150. Jest to strefa ZZB na  dolnej podstawie pierwszego prostokąta. Dodatkowo poziom znajduje się na 50%-tach całej fali spadkowej. Aktualnym wsparciem wyższego rzędu, pozostaje od kilkunastu dni ~ 0,7060 na współczynniku wewnętrznym 38,2%.


Korekta wzrostowa na Australijczyku
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułJak dokładnie analizować rynek FOREX&KRYPTO?
Następny artykułAgresywne rozegranie mierzenia 161,8%
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.