Agresywne rozegranie mierzenia 161,8%

0
788

Tym razem wpis zawiera aż dwie nasze transakcje, ponieważ posiadają bardzo istotny element wspólny, a więc rozegranie głębokiego współczynnika – 161,8%. W prezentowanej strategii na interwale M5, zagrania mają być agresywne oraz blisko zabezpieczane w przypadku straty na pozycji. Procent zyskownych transakcji nie powinien spadać poniżej 50%, a wyniki “robi” atrakcyjny stosunek zysku do ryzyka na poziomie 3:1 – 4:1.

Agresywne rozegranie mierzenia 161,8%

EURUSD M5

źródło: XTB

Jedną z ciekawszych par walutowych do zagrań intraday jest oczywiście EURUSD z uwagi na niskie koszty transakcyjne. Na powyższym i poniższym wykresie, prezentowana jest metodologia zagrania długiej pozycji na Edku. Nie udało się wejść w rynek wystarczająco precyzyjnie, sugerując się nieco wcześniejszą formacją świecową z długim, dolnym cieniem. Mimo to po kolejnych zamknięciach M5, zgodnie z założeniami stop loss powędrował nieco poniżej dołka.

Agresywne rozegranie mierzenia 161,8%

EURUSD M5

źródło: XTB

Do zamknięcia pozycji jak to często bywa, wykorzystujemy siatkę mierzeń Fibonacciego. W tym przypadku 61,8%, które znalazło się ostatnim wierzchołku swingu spadkowego. Z transakcji udaje się zaksięgować 18 pipsów w stosunku do 6 pipsów SL.

Wykresy poniżej prezentują nasze kolejne zagranie z użyciem 161,8%. Tym razem precyzja naszego wejścia była o wiele lepsza, a nieco gorzej wyglądało to z precyzją rynku. Kurs naruszył nam wspomniany opór, dlatego ze zleceniem obronnym czekaliśmy na sam koniec domknięcia świecy 5-cio minutowej. 

Agresywne rozegranie mierzenia 161,8%

GBPUSD M5

źródło: XTB

Sztywny poziom take-profit był podyktowany stosunkiem R:R równym 2:1. Strefa wsparcia, na której został ustawiony TP, nie była do końca wiarygodna technicznie. Myślę, że pierwsze zagranie na EURUSD było nieco lepiej przygotowane i przemyślane, chociaż sumarycznie zbieramy tu bardzo podobny zysk. Rożnica tkwi w lepszym R:R na EURUSD co jest często decydujące w długim okresie handlu.

Agresywne rozegranie mierzenia 161,8%

GBPUSD M5

źródło: XTB


Agresywne rozegranie mierzenia 161,8%
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułKorekta wzrostowa na Australijczyku
Następny artykułDziennik transakcyjny: USDJPY – 23.01.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.