Krótki swing na GBPUSD

0
724

Zagranie na Kablu odbyło się jeszcze przed otwarciem sesji amerykańskiej w poniedziałek. Zwrot notowań przed godziną 11, doprowadził do lokalnego trendu wzrostowego na interwale 5-cio minutowym. Do zagrania długiej pozycji, wykorzystany został schemat AB=CD w postaci korekty prostej. W zielonej strefie mieliśmy oznaki biegunowości, a buy zagrany już w trakcie reakcji kupujących. Pozycja broniona była manualnie z założeniem “ucieczki” po wybiciu low formacji świecowej młota.

Krótki swing na GBPUSD

GBPUSD M5

źródło: xStation

Pułap zamknięcia był już sztywno wyznaczony w momencie rozpoczęcia zagrania. Poziom 1,2873 był dość charakterystycznie broniony przez sprzedających, przez to wytworzył nam się lokalny opór. Biorąc pod uwagę możliwy zwrot, take-profit ustawiony został minimalnie poniżej ostatnich szczytów.

Krótki swing na GBPUSD

GBPUSD M5

źródło: xStation


Krótki swing na GBPUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułAmerykański indeks SP500 odrabia straty
Następny artykułJak rozegrać EURJPY pod 38,2% fibo?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.