Amerykański indeks SP500 odrabia straty

0
636

Za niecałą godzinę rozpocznie się handel na rynku kasowym w Stanach Zjednoczonych. Amerykański indeks S&P500 śmiało odrabia straty z czwartego kwartału 2018 roku. Zwrot na północ wykonany podczas ostatnich sesji ubiegłego roku jest kontynuowany, a jego rozpiętość przekroczyła już 50% spadków. I to właśnie te proporcje będą nas interesowały, ponieważ najbliższa strefa oporu, wyznaczona została za pomocą mierzenia całego swingu spadkowego od poziomu 2947 pkt do 2317 pkt.

Amerykański indeks SP500 odrabia straty

S&P500 H4

źródło: xStation

Wspomniana analiza daje nam obraz wykresu z silną strefą podażową przy współczynniku 61,8%. Poziom nie jest przypadkowy, gdyż potwierdza go wyraźna biegunowość obszaru oraz okrągły kurs 2700 punktów. Mamy również przygotowany scenariusz OneToOne, który może być wykorzystany na dwa sposoby:

  • jeżeli rynek będzie kontynuował korektę nie wybijając szczytu z 18 grudnia, dolna podstawa OB to atrakcyjny poziom dla longów
  • jeżeli z obecnych poziomów zobaczymy od razu ruch w górę, short z targetem na dolnej podstawie prostokąta, przesuwając jego obręb do nowych high ~ 2700 pkt

Amerykański indeks SP500 odrabia straty
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułSzukanie przewag statystycznych na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułKrótki swing na GBPUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.